آیا به دستگاه کارتخوان مالیات تعلق می‌گیرد؟

ماليات دستگاه كارت خوان

آیا به دستگاه پوز مالیات تعلق می‌گیرد؟

سوالی که خیلی از مردم می‌پرسند اینکه آیا به دستگاه پز مالیات تعلق می‌گیرد؟ و آیا این دستگاه به اداره مالیات وصل می‌ شود؟

که در جواب این سوال باید گفت:باید گفت بله

دستگاه پز فقط به دلیل اینکه ما راحت‌تر دریافت خود را انجام دهیم مورد استفاده قرار می‌گیرد، که این دریافت‌ها می‌تواند برای خودمان باشد یا مربوط به دیگران است (بعضی مشاغل به صورت امانت) که در این صورت می‌بایست اسناد توضیحات کامل را ثبت و نگهداری نماییم، که دو حالت برای این دستگاه‌های می‌تواند بوجود بیاید:

  • درصورتیکه فرد (حقیقی- حقوقی) پرونده مالیاتی داشته باشد:

همانطور که می‌دانیم هر دستگاه pos به یک حساب بانکی (حقیقی- حقوقی) متصل می‌گردد، این نشانه داشتن درآمد می‌باشد و لازم است تمامی موارد به اداره مالیات گزارش گردد.

  • در صورتی که فرد (حقیقی- حقوقی) پرونده مالیاتی نداشته باشد:

که در این‌صورت لازم است بدانیم هر دستگاه pos به یک حساب بانکی (حقیقی- حقوقی) متصل می‌گردد و این کد دستگاه نشانه داشتن درآمد می‌باشد چراکه هر شخصی که درآمد یا فروش داشته باشد اقدام به دریافت دستگاه پز می‌نماید، و این طبق ماده ۱ قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات می‌گردد.

حتما بخوانيد:  مشاور و وکیل مالیاتی کیست و چگونه هزینه هایتان را کاهش می‌دهد؟

درصورتیکه به اداره مالیات اعلام نگردد و تشکیل پرونده مالیاتی ندهد متخلف مالیاتی محسوب می‌گردد و مجرم شناخته شده و کلیه معافیت‌ها و بخشودگی‌های مالیاتی ایشان حذف می‌گردد.

درصورتیکه ما این تراکنش‌های بانکی را گزارش ندهیم هر لحظه می‌تواند اداره مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی به ما مراجعه و مالیات مربوطه را دریافت نماید. چراکه سازمان امور مالیاتی از طریق کد ملی می‌تواند همه حساب‌های بانکی ما را فارغ از اینکه پرونده مالیاتی داشته یا نداشته باشیم رسیدگی نموده و مالیات آن را با جرائم از ما اخذ نماید.

چه زمانی اداره مالیات به دستگاه پز رسیدگی می‌نماید؟

اینکه چه زمانی اداره مالیات به دستگاه pos رسیدگی می‌نماید اصلا مشخص نیست، چرا که مرور زمان مالیاتی (زمان رسیدگی به مالیات) هر پنج سال بعد از پایان همان سال می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *